Tesla Supercharger Ekibi Değiştiriliyor Mu?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Supercharger Ekibinde Değişiklik Yapma Kararı Tesla CEO’su Elon Musk, Supercharger grubunda çalışan yaklaşık 500 kişiyi de içeren Supercharger biriminin Kıdemli Yöneticisi Rebecca Tinucci ve Yeni Araçlar…

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Supercharger Ekibinde Değişiklik Yapma Kararı

Tesla CEO’su Elon Musk, Supercharger grubunda çalışan yaklaşık 500 kişiyi de içeren Supercharger biriminin Kıdemli Yöneticisi Rebecca Tinucci ve Yeni Araçlar Programı Başkanı Daniel Ho’yu işten çıkaracağını bildirdi. The Information’ın Elon Musk’ın üst düzey yöneticilere gönderdiği e-postaya dayandırdığı haberine göre, Musk iki üst düzey Tesla yöneticisini görevden aldı ve yüzlerce çalışanı daha işten çıkarmayı planlıyor.

İşten Çıkarılacak Yöneticiler ve Çalışanlar

Haberde, elektrikli araç üreticisinin Supercharger biriminin Kıdemli Yöneticisi Rebecca Tinucci ve Yeni Araçlar Programı Başkanı Daniel Ho’nun işten ayrılacağı kaydedildi. Ayrıca, Musk’ın Supercharger grubunda çalışan yaklaşık 500 kişiyi de içeren Tinucci ve Ho için çalışan herkesi işten çıkarmayı planladığı belirtiliyor.

Elon Musk’ın Gerekçesi

Söz konusu haberde, Musk’ın yöneticilere gönderdiği e-postasında “Umarım bu eylemler, personel sayısı ve maliyetlerin azaltılması konusunda kesinlikle daha sıkı davranmamız gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır” dediği iddia edildi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.