Türk Hava Yolları ve Türkiye İhracatçılar Meclisi, İndirimli Kargo Taşımacılığı Anlaşmasını Yeniledi

Turkish Cargo ve TİM, Anadolu’dan 40 destinasyona %30’a kadar indirimli kargo anlaşmasını yeniledi.

Turkish Cargo ve TİM, İndirimli Kargo Anlaşmasını Yeniledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Turkish Cargo, daha önce yaptıkları indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yenilemeye devam ediyor.

Anlaşma Detayları:

Anlaşma kapsamında Turkish Cargo, Anadolu’da üretilen ürünleri 30 ülkede 40 varış noktasına yüzde 30’a varan indirimlerle taşıyacak. Genel kargo, bozulabilir kargo, yumurta, balık, et, meyve ve sebze gönderileri kampanyadan yararlanabilecek. Kampanya, yarından itibaren başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar sürecek.

Dış Ticaret Katkısı:

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY’nin Türkiye’nin ihracat hedeflerine destek vermenin birinci görevleri olduğunu vurguladı. TİM ile yapılan anlaşmanın Türk ihracatçılarına avantajlı maliyetlerle stratejik pazarlara ulaşma imkanı sağladığını belirtti.

TİM’in Hedefleri:

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye’yi 100. yılında ilk 10 ihracat ülkesi arasına çıkarma vizyonuyla çalıştıklarını açıkladı. Lojistik altyapıyı güçlendirmenin bu hedef için şart olduğunu ifade ederek, hava kargo taşımacılığının uzak pazarlara erişimde önemini vurguladı.

İşbirliğinin Önemi:

Gültepe, TİM ve THY’nin beşinci kez bu protokolü imzaladığını ve hava yoluyla taşımacılığın payını artıracaklarını belirtti. THY’nin ihracatçıların ürünlerini daha uygun fiyatlarla dünyanın dört bir yanına ulaştırmasına yardımcı olacağını ifade ederek, THY ailesine teşekkürlerini sundu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.