Rekabet Kurulu: Bazı Satın Almalara Yeşil Işık

Kurul, devralmalar ve muafiyetler için kararlar verdi.

Rekabet Kurumunun Son Onaylanan İşlemleri: Paket E Yayın Hakları Sözleşmesi’ne Bireysel Muafiyet

Türkiye Futbol Federasyonu ile Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ arasında imzalanan Paket E Yayın Hakları Sözleşmesi, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un şartlarını karşıladığı için Rekabet Kurulu tarafından bireysel muafiyetle onaylandı.

TVH Parts NV’nin Sincanlı Oto İşlemini Devralması Onaylandı

Sincanlı Oto ve Traktör Gereçleri Ticaret ve Sanayi AŞ’nin tek kontrolü, nihai olarak TVH Global NV tarafından yönetilen TVH Parts NV tarafından devralınmak üzere onaylandı.

ZSR Patlayıcı Sanayi AŞ’ye Ortak Kontrol

Zirve Holding AŞ ve Senta Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ortak kontrolündeki ZSR Patlayıcı Sanayi AŞ’nin belli orandaki hisselerinin Topalipo a.s.ye devredilmesiyle şirket üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi uygun bulundu.

Oruçoğlu Yağ’ın Satın Alınması İzin Verildi

Afyonkarahisar İcra Müdürlüğü dosyası kapsamında cebri icra yoluyla satışa çıkarılan Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ait gayrimenkul ve üzerindeki menkul malların Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından ihale yoluyla satın alınması izni verildi.

Kargaz ve Serhat Doğalgaza Hisse Devirleri Onaylandı

Kargaz Kars Ardahan Doğal Gaz Dağıtım Pazarlama Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ ile Serhat Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerinin tamamının Bahattin Demircan ve Orhan Babaoğlu tarafından devralınması işlemi Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Integrated Media Company’nin Kontrol Değişikliği Onaylandı

Integrated Media Company LLC’nin tek kontrolünün The Public Investment Fund tarafından devralınması işlemi uygun görüldü.

Cohesity’nin Veritas’ın Veri Koruma İşini Devralması Onaylandı

Carlyle Group’un tamamına sahip olduğu iştiraki Veritas Holdings Ltd’nin veri koruma hizmetleri iş kolunun Cohesity lnc. tarafından devralınması işlemi onaylandı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.