Opel’in Frontera’sı İstanbul’da Dünyaya Tanıtıldı

Opel CEO’su Huettl, Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunu vurgulayarak büyüme ve destek hedeflerini dile getirdi.

Opel’in Elektrikli Frontera’sı İçin İstanbul’da Tanıtım

Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç ile Opel Kıdemli Başkan Yardımcısı Florian Huettl, İstanbul’da düzenlenen küresel tanıtım toplantısında yeni Opel Frontera’yı tanıttı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin Özel Önemi

Huettl, İstanbul’un Frontera’nın dünya lansmanı için seçilmesinin ticari veya jeopolitik değil, duygusal nedenlerden kaynaklandığını belirtti. “Türkiye’ye çok yakın hisseden bir markayız. Türk müşterilerimizin ürünlerimizi değerlendirdiğini, Alman mühendisliğini ve tasarımımızı sevdiğini biliyoruz.”

Türkiye’ye Yatırımlar

Son yıllarda Türkiye’ye yoğun bir şekilde yatırım yaptıklarını belirten Huettl, “Güçlü bir bayi ağı kurduk. Türkiye’ye her zaman öncelik verdik ve en önemli üç pazarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu nedenle lansmanı ilk kez burada yapmak istedik.”

Elektrifikasyon Planları

Huettl, Opel’in elektrikli araç planlarının değişmediğini vurguladı. Türkiye’deki elektrifikasyon sürecinin beklentileri karşıladığını ve Türk tüketicilerine ürünlerini sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin Üçüncü Pazarı Olması

Huettl, Türkiye’nin 2023’te Almanya ve İngiltere’den sonra Opel’in dünya çapındaki üçüncü pazarı olacağını ve “Türkiye, Opel için çok önemli bir pazar” dedi.

Bayilere Elektrikli Araç Yatırımı

Huettl, Türkiye’deki bayi ağlarına elektrikli araçlar için yatırım yaptıklarını hatırlatarak, “Burası doğru yer; önem sıralaması kovalamıyoruz. Opel için Türkiye birincil pazar. Piyasaya yakın olmak ve gelişmeleri takip etmek istiyoruz.”

Otomotiv Sektörünün Güncel Durumu

Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç, Türkiye otomotiv pazarındaki gelişmelere değindi. İlk dört ayda 371 bin adet satış gerçekleştiğini belirten Yantaç, yıl sonu hedefine ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

Pozitif İkinciel Piyasa Gelişmeleri

Yantaç, “Son bir aydır ikinci el piyasasında olumlu gelişmeler gözlemliyoruz. Talep var ve satışlar artıyor. Kredi ve takas imkanlarımızla da pozitif bir şekilde ayrışıyoruz” dedi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.