JPMorgan: Muhteşem Yedili Hala Zirveye Ulaşmadı

JPMorgan’ın stratejistlerine göre, ABD’de hisse senedi piyasasındaki son rallinin itici gücü olan yedi büyük teknoloji şirketi henüz zirveye ulaşmamış durumda.

JPMorgan’ın stratejistlerine göre, ABD’de hisse senedi piyasasındaki son rallinin itici gücü olan yedi büyük teknoloji şirketi henüz zirveye ulaşmamış durumda. Wall Street analistleri, ABD’deki teknoloji devlerinin hisse senetlerinde bir balon oluştuğu endişelerini azaltmaya yönelik çabalarını artırıyor.

JPMorgan Chase & Co. ekibine göre, rekor kıran ralliyi destekleyen bu yedi teknoloji devinin değerlemeleri şu anda S&P 500 endeksinin geri kalanına göre son beş yılın ortalamasının altında seyrediyor.

JPMorgan Stratejisti Mislav Matejka’nın bir notunda belirttiği gibi, “Muhteşem Yedili’nin performansıyla ilgili endişeler olsa da, bu grup şu anda birkaç yıl öncesine göre daha düşük bir değerleme seviyesinde işlem görüyor” ifadelerini kullandı.

Matejka, “Bu durum, bu hisse senetlerinin gelecekteki olası hayal kırıklıklarına karşı bağışık olduğu anlamına gelmez, ancak genel bir hayal kırıklığı durumunda, bu hisse senetlerinin geleneksel döngüsel faktörlere göre daha dirençli olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Goldman Sachs Group Inc. stratejistleri de geçtiğimiz hafta, ABD hisse senedi piyasasının son on yılda gördüğü en yüksek yoğunluğa rağmen, en büyük teknoloji şirketlerinin hisse senetlerinin zirve değerlendirmelerine kıyasla daha düşük değerlere sahip olduğunu belirtmişti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.