Ford, Dev Ceza İle Gündemde

Ford, ABD’deki gümrük vergisi ihlali suçlamalarından kaçınmak için 365 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Ford Motor, ABD’deki gümrük düzenlemelerini ihlal etme suçlamalarından kurtulmak için 365 milyon dolarlık bir anlaşmayla yüz binlerce Transit Connect aracının yanlış sınıflandırılması nedeniyle ödemeyi kabul etti. ABD Adalet Bakanlığı, Ford’un 2009 ile 2013 yılları arasında Türkiye’den ithal ettiği kargo taşımacılığı için kullanılan araçları yanlış sınıflandırdığını iddia ederek bu miktarı ödemesini sağladı.

Bu durum, son dönemde ödenen en yüksek gümrük vergisi cezalarından biri olarak kaydedildi. Ford’un sözcüsü, “Ford, Adalet Bakanlığı’nın iddialarının çoğunu reddetmekle birlikte, on yıldır devam eden bu karmaşık sorunu kesin olarak çözmek için anlaşmayı kabul etti” şeklinde açıklamada bulundu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.