Bitcoin’de Sert Düşüş Devam Ediyor

Bitcoin’de sert bir düşüş yaşandı, özellikle Grayscale’in spot Bitcoin ETF’sinden rekor çıkışlarla birlikte

Bitcoin’de sert bir düşüş yaşandı, özellikle Grayscale’in spot Bitcoin ETF’sinden rekor çıkışlarla birlikte. Fed’in faiz indirim beklentilerinin ötelenmesi de bu düşüşü tetikledi. Bitcoin, Londra’da yüzde 7,1’lik bir düşüşle 62 bin 500 dolardan işlem gördü. Ether, Solana ve Dogecoin gibi diğer kripto para birimleri de düşüş yaşadı.

Grayscale’in spot Bitcoin ETF’sinden dün 643 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı, bu da SEC’in spot Bitcoin ETF’lerine onay vermesinden bu yana görülen en büyük günlük çıkış oldu. Ancak, bu çıkışa rağmen ETF’lere toplam net girişler 12 milyar dolara ulaştı. Geçen hafta Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73 bin 798 dolara çıkmasıyla birlikte yatırımcı ilgisi artmıştı. Ayrıca, büyük merkez bankalarının daha destekleyici para politikasına yönelmesiyle ilgili beklentiler de Bitcoin’deki artışı desteklemişti.

Singapur merkezli QCP Capital, ETF çıkışlarının bugün de yakından izleneceğini ve net çıkışların bir düşüş sinyali olabileceğini belirtti. Bu durum, piyasalarda dikkatle takip edilmekte olan bir gelişmedir.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.