12 Saniyede 25 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldılar

MIT’de eğitim gören iki kardeş, Ethereum blockchain’ini hileli erişimle manipüle ederek 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para çalma iddiasıyla tutuklandı.

MIT’li Kardeşlerin Kripto Para Dolandırıcılığı

MIT’de bilgisayar bilimi ve matematik okuyan iki kardeş, Ethereum blockchain’in bütünlüğünü bozarak ve 25 milyon dolar değerindeki kripto parayı çalma iddialarıyla tutuklandı. Savcılar, 24 yaşındaki Anton Peraire-Bueno ve 28 yaşındaki James Peraire-Bueno kardeşlerin, bekleyen işlemlere hileli erişim sağladığını belirtiyor. Dolandırıcılık saniyeler içinde gerçekleşti ve paraların iadesi talebi reddedildi.

Dolandırıcılık Sonrası İzlenen Adımlar

İddianameye göre, kardeşler dolandırıcılığın ardından içine dizüstü bilgisayarın sığabileceği bir banka kasası aradılar. Ayrıca, banka havalesi dolandırıcılığı hakkında zaman aşımıyla ilgili internette araştırma yaptılar.

Savcıdan Açıklama: Acımayacağız

Savcı Damian Williams, yaptığı açıklamada, finansal sistemlere saldıranların acımasızca cezalandırılacağını vurguladı. Bu tür karmaşık dolandırıcılık olaylarında dahi kararlı olduklarını belirtti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.