ABD Sanayi Üretiminde Şubat’ta Sağlam Bir Artış

ABD imalatı Şubat’ta %0,1 yükseldi.

Fed, Şubat Sanayi Üretim Verilerini Açıkladı

ABD Merkez Bankası (Fed), Şubat ayı sanayi üretimi ve kapasite kullanım verilerini yayınladı. Veriler, ülkede sanayi üretiminin Şubat ayında bir önceki aya kıyasla %0,1 arttığını ortaya koydu. Beklentiler, sanayi üretiminde bu dönemde değişiklik olmayacağı yönündeydi. Ocak ayında sanayi üretimi %0,5 düşmüştü.

İmalat sanayi üretimi de Şubat ayında %0,8 yükseldi. Piyasalar, Şubat ayında imalat sanayi üretiminde %0,3 artış bekliyordu. Ocak ayında imalat sanayi üretimi %1,1 azalmıştı.

Ülkedeki kapasite kullanım oranı ise Şubat ayında %78,3’te sabit kalarak uzun dönem ortalamasının 1,3 puan altında kaldı. Piyasa beklentileri, kapasite kullanım oranının %78,5 olması yönündeydi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.