Türkiye ve Küba Vergi Kaçakçılığına Savaş Açtı

Türkiye ve Küba, çifte vergilenmeyi önleme ve vergi kaçakçılığını engelleme anlaşması imzaladı.

Türkiye ve Küba Çifte Vergilendirme Anlaşması İmzaladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sosyal medya paylaşımına göre, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Küba Cumhuriyeti Hükümeti arasında “Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığı ile Vergiden Kaçınmaya Engel Olma Anlaşması” imzalandı.

İlk tur müzakerelerinin 4-8 Şubat 2002, ikinci tur müzakerelerinin 6-9 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirildiği anlaşma, 13 Mart 2024 tarihinde imzaya açıldı.

Türkiye adına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Küba adına Başbakan Yardımcısı Ricardo Cabrisas Ruiz tarafından imzalanan anlaşmanın, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere önemli bir katkı sağlayacağı bekleniyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.