Trabzonspor, Borsa Ligi’nde Nisan Ayı Zirvesinde

Trabzonspor, %47,2 ile Nisan’ın en çok kazandıran spor şirketi oldu.

Borsa İstanbul’da Spor Şirketleri Yatırımcılarına Kazandırıyor

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören spor şirketleri, son ayı hareketli geçirdi. Spor endeksi, geçen ay %11,5 artış kaydetti.

Yatırımcılarına en fazla kazandıran spor şirketi, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği oldu. Trabzonspor’un hisseleri geçen ayı %47,2 yükselişle tamamladı.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımların hisseleri de %30,9 arttı. Florya Tesisleri’nden Kemerburgaz’a taşınma projesinin de hisse fiyatını olumlu etkilediği belirtiliyor.

Fenerbahçe Futbol AŞ, yatırımcılarına %1,8 kazandırırken, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ %7,5 kaybettirdi.

Yıl Başından Bu Yana En Fazla Galatasaray Kazandırdı

Spor şirketlerinin yıl başından bu yana sergiledikleri hisse performansları incelendiğinde, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor yatırımcısını sevindirirken, Fenerbahçe üzdü.

Galatasaray’ın hisse fiyatları %39,8, Trabzonspor’un %29,7 ve Beşiktaş’ın %11 artış kaydetti. Fenerbahçe’nin hisse fiyatı ise %4,5 azaldı.

En Fazla Piyasa Değerine Sahip Takım Beşiktaş

Halka açık 4 spor şirketinden en fazla piyasa değerine sahip kulüp Beşiktaş. Beşiktaş’ın Nisan ayı sonu piyasa değeri 11 milyar 419 milyon 200 bin lira oldu.

Beşiktaş’ı sırasıyla Galatasaray (9 milyar 514 milyon 800 bin lira), Fenerbahçe (8 milyar 640 milyon 954 bin lira) ve Trabzonspor (5 milyar 225 milyon lira) takip ediyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.