Borsa İstanbul’un Gongu Onur’a Çaldı

Teknoloji devi Onur Yüksek Teknoloji, Borsa İstanbul’da gong çaldı. İletişim, savunma ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet gösteriyor.

Onur Yüksek Teknoloji, Borsa İstanbul’da “ONRYT” Koduyla İşlem Görmeye Başladı

Onur Yüksek Teknoloji, başarılı talep toplama sürecinin ardından bugün Borsa İstanbul Ana Pazar’da “ONRYT” koduyla işlem görmeye başladı.

Sabit fiyatla ve herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadan gerçekleştirilen talep toplamada şirket, 1 milyon 537 bin 888 kişiden 1 milyar 137 milyon 447 bin 680 liralık talep topladı. Halka açıklık oranı %31,40 olan şirketin halka arz büyüklüğü 977 milyon lira olarak gerçekleşti.

Şirketlerin Gelişimine Katkı Sağlamaktan Mutluyuz

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong töreninde Onur Yüksek Teknoloji’nin bugüne kadar haberleşme ve savunma sanayisinde önemli projelere ve yenilikçi çözümlere imza attığını ifade etti.

Ergun, Onur Yüksek Teknoloji’nin Türkiye’nin yerli ve milli üretim hedefinde başarılı bir şekilde ilerlediğini belirterek, “Sermaye piyasaları olarak, böyle değerli şirketlerimizin gelişimine katkı sağlamaktan çok mutluyuz. Bugün Borsamızda işlem görmeye başlayan şirket, yeni ortaklarının desteğiyle hedeflerini ve başarısını daha da ileriye taşıyacaktır. Bu başarılı halka arzda emeği geçen herkesi tebrik ederim” dedi.

Hedefimiz Global Bir Oyuncu Olmak

Onur Yüksek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Dede, halka arzı başarıyla tamamladıklarını belirterek yatırımcılara teşekkür etti.

Yerli savunma sanayisinin gelişimine 45 yıldır katkı sağladıklarını söyleyen Dede, şunları ifade etti: “Sistemlerimizi yerli olarak üreterek ithalatı azaltırken, yurt dışı satışlarımızla ülkemize döviz kazandırıyoruz. Halka arzdan elde ettiğimiz fonları AR-GE çalışmalarını artırmak ve yenilenebilir enerji alanındaki kapasitemizi büyütmek için kullanacağız. Hedefimiz, daha büyük projeler gerçekleştirmek, üretim ve istihdamımızı artırmak, daha fazla ihracat yaparak şirketimizi büyütmek ve global bir oyuncu olmak.”

Global Pazardaki İddiayı Artırıyoruz

Onur Yüksek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Noyan Burçin Dede, firmanın özellikle kritik sistemlerin millileştirilmesine öncülük eden vizyon çerçevesinde 2000’li yıllarda büyük atılım yaptığını söyledi.

Dede, Onur Yüksek Teknoloji tarafından üretilen sistemlerin insansız hava araçlarından sahil güvenlik botlarına, insansız deniz araçlarından helikopterlere kadar geniş bir yelpazede kullanıldığını vurgulayarak “Halkımızdan ve yatırımcılarımızdan aldığımız güçle, Türkiye’den dünyaya yüksek teknoloji ihraç edebileceğinin kanıtı olarak global pazardaki iddiamızı daha da artıracağız” dedi.

Gong törenine, Onur Yüksek Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Dede, Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gülşeyma Doğançay ve Global Menkul Değerler Kurumsal Finansman Genel Müdür Yardımcısı Berkay Aytekin de katıldı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.