SPK’dan İki Şirketin Halka Arzına Onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ ile Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzını onayladı.

Halka Arz Onayları

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ ile Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzını onayladı.

Detaylar

SPK bültenine göre Kurul, Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay başına 30,50 liradan, Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ise 37,39 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.

Diğer Onaylar ve Cezalar

SPK ayrıca, Şeker Finansal Kiralama AŞ’nin 50 milyon lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu onayladı. Türk Ekonomi Bankası AŞ’nin de 100 milyon avro tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu kabul etti.

Ancak, bilgi sistemleri bağımsız denetimi sonucunda tespit edilen mevzuata aykırılıklar nedeniyle Acar Menkul Değerler AŞ, Marbaş Menkul Değerler AŞ ve Piramit Menkul Kıymetler AŞ’ye 139 bin 566’şar liralık, Strateji Menkul Değerler AŞ’ye ise 69 bin 783 liralık idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

İncelemeler ve Kararlar

SPK, Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay piyasasında gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin yapılan inceleme sonucunda 2 kişiye idari para cezası uyguladı. Ayrıca, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptığı belirtilen 39 web sitesine erişim engeli getirilmesi için gerekli hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verdi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.