Evde Bakım Yardımları Hesaplara Yarın Yatıyor

Bayram öncesi mutluluk! Evde Bakım Yardımı yarın hesaplarda. Tutar: 4,2 milyar lira.

Aile Odaklı Evde Bakım Yardımı Öne Çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Evde Bakım Yardımı’nın 2006 yılında engellilerin aile yanında bakımını desteklemek amacıyla hayata geçirildiğini belirtti. Bakanlık olarak, engellilerin aile bütünlüğünü koruyarak evde bakımına öncelik verdiklerini vurguladı.

Evde Bakım Yardımı’nın, bakım ihtiyacı olan engelli vatandaşların aile yakınları tarafından bakılmasını desteklediğini, böylece aile bütünlüğünün korunduğunu ifade etti.

Bakan Göktaş, yardımdan yararlanan her kişi için aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını, Kurban Bayramı nedeniyle ödemelerin yarın gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu ay, toplamda 4,2 milyar TL tutarında Evde Bakım Yardımı ödenmesinin 560.000 vatandaşa ulaştırılacağını belirtti.

Bakanlık olarak, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda engellilik alanındaki sosyal yardımların şeffaf ve sürdürülebilir olmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.