Emekli İkramiye Düzenlemesi Yürürlükte

Emekli ikramiyelerini içeren ve kamuoyunda “8. Yargı Paketi” olarak bilinen yasa, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme, emekli ikramiyelerini 2 bin TL’den 3 bin TL’ye çıkardı. Ayrıca, Anayasa Mahkemesi…

Emekli ikramiyelerini içeren ve kamuoyunda “8. Yargı Paketi” olarak bilinen yasa, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme, emekli ikramiyelerini 2 bin TL’den 3 bin TL’ye çıkardı. Ayrıca, Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen hükümleri göz önünde bulundurarak, örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme eylemini bağımsız bir suç olarak düzenleyen yasa, bu suçu işleyenleri 2 yıl 6 aydan 6 yıla kadar cezalandırıyor. Ancak bu hüküm sadece silahlı örgütlerle ilişkilendirilen suçlar için geçerli. Yasanın bir diğer düzenlemesi ise, 1 Haziran’dan itibaren bir günlük adli para cezası alt sınırını 20 TL’den 100 TL’ye, üst sınırını ise 100 TL’den 500 TL’ye yükseltti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.