Mia Teknoloji ve Ray Sigorta Hisselerine Kredili İşlem Yasağı

Borsa İstanbul’nun duyurusuna göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı çerçevesinde Mia Teknoloji ve Ray Sigorta hisselerine geçici olarak kredili işlem yasağı getirildi

Borsa İstanbul’nun duyurusuna göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı çerçevesinde Mia Teknoloji ve Ray Sigorta hisselerine geçici olarak kredili işlem yasağı getirildi. Bu tedbir, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) tarafından belirlenen bir önlem olarak hayata geçirildi. SPK’nın kararı uyarınca, Mia Teknoloji ve Ray Sigorta hisseleri için 9 Nisan 2024 seans sonuna kadar kredili işlem yapılamayacak.

Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yaptığı açıklamada belirtildiğine göre, VBTS kapsamında Mia Teknoloji ve Ray Sigorta hisseleri 12 Mart 2024 tarihli işlemlerden başlayarak 9 Nisan 2024 tarihli işlemlerin sonuna kadar kredili işlem yapılamayacak. Bu önlem, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararına dayanmaktadır.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.