Bayramda Metrolar ve Raylı Sistemler Ücretsiz

23 Nisan’da TCDD’nin Başkentray, Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy ve İZBAN’ı ücretsiz!

23 Nisan’da Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bayram coşkusunu aileleriyle birlikte dolu dolu yaşamalarının önemine değindi. Bakanlık olarak gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirten Bakan Uraloğlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı karar doğrultusunda 4 Nisan’da Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle Ankara ve İstanbul’da toplu ulaşımın 23 Nisan tarihinde ücretsiz olacağını açıkladı.

Ayrıntılar:

Dünyada eşi benzeri olmayan bir bayram olarak kabul edilen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkuyla kutlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen toplu taşıma hatları ücretsiz hizmet verecek. Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro Hattında verilen hizmetler 23 Nisan günü ücretsiz olacak. Ayrıca İzmir’de hizmet veren İZBAN da ücretsiz ulaşım imkanı sunacak.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.