Bursa’da Devlet Teşvikleri Günleri Başladı

Bursa’da gençlere Devlet Teşvikleri Tanıtıldı. Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın gençlik etkinliğinde stant açtı.

Gençlerin Hayallerinde Devlet Desteği

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, yoğun ilgiyle karşılandı.

Etkinlikte, 40’tan fazla kamu kurumu ve kuruluşu yer aldı. Bu kurumların yetkilileri, gençlere devlet tarafından sunulan destekler hakkında bilgi verdi.

“Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında-Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi” sloganıyla düzenlenen fuar, devlet ve gençler arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefliyor.

Gençler, fuarda yer alan stantlarda burs, staj, kariyer fırsatları, kredi, teşvik ve hibeler hakkında bilgi edindiler.

İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Durmuş Ersoy, etkinliğin gençlerin geleceğine yön vermeyi amaçladığını ifade etti.

Ersoy, “Kurumlarımızdaki uzman görevliler, gençlere devlet tarafından sunulan her türlü maddi destek ve iş kariyerleri hakkında bilgi veriyor” dedi.

Gençler, fuar süresince metro ulaşımından ücretsiz faydalanabiliyorlar. Etkinlik, yarın sona erecek.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.