Yerel Zincirlerin Ramazan Bayramı Paketleri: Fiyat Sabitleme ve İndirimler

Türkiye’de haftalık bölgesel kampanyalarla bayrama kadar yüzlerce ürün %25 indirimli.

Perakendeciler Ramazanda Fiyatları Sabitliyor, İndirimlerle Destekliyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, Ramazan ayı süresince yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Düzgün yazılı açıklamasında, Türkiye genelinde 7 bin 700 şubesi bulunan 14 perakende derneğinin çatı örgütü olarak tüketicilerin bütçelerini rahatlatmak için yeni bir kampanyaya imza attıklarını bildirdi.

Ramazan ayı boyunca yüzlerce üründe fiyatları sabitleyeceklerini belirten Düzgün, “Yerel zincirler olarak, vatandaşlarımızın bütçelerine katkıda bulunma ve ekonomik istikrara katkı sağlama konusunda kararlıyız. Bu zorlu süreci birlik ve beraberlikle aşabiliriz. Bu nedenle marketlerimizdeki fiyat istikrarını korumak ve halkımızın rahat bir Ramazan geçirmesini sağlamak önceliğimizdir” dedi.

Düzgün, Ramazan ayı hazırlıkları için sektör temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunduklarını da aktararak şunları söyledi:

“Ramazana hazırız. 7 bin 700 yerel zincir market mağazamızda yüzlerce üründe fiyatları sabitledik. Vatandaşlarımız, bayram sonuna kadar her hafta bölgelere özel düzenlenecek kampanyalarla yüzlerce ürünü %25 daha uygun fiyata satın alabilecekler. Böylece bakliyattan yağa, çaydan şekere, undan makarnaya kadar yüzlerce temel gıda ürününe Ramazan sonuna kadar daha erişilebilir fiyata ulaşabilecekler. Gıdanın yanı sıra atıştırmalık, temizlik, deterjan, bulaşık makinesi ürünleri ve kağıt ürünlerinde de indirimler yapacağız.”

Düzgün, kampanyaya tüm üretici ve tedarikçilerin destek vermesi çağrısında bulundu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.