Vergi Beyannamesi Süresi ve Deprem Bölgesi İçin Mücbir Sebep Uzatıldı

Kurumlar vergisi beyanı: 6 Mayıs’a kadar
Tahakkuk eden vergilerin ödenmesi: 6 Mayıs

GİB, Kurumlar Vergisi Beyannamelerinin Sürelerini Uzatıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 30 Nisan’a kadar verilmesi gereken 2023 yılı “kurumlar vergisi” beyannamelerinin verilme sürelerini ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerini 6 Mayıs’a uzattı.

Adıyaman, Hatay ve Diğer İller İçin Mücbir Sebep Halinin Uzatılması

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki mükellefler için mücbir sebep hali, “son kez” olmak üzere 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Diğer Uzatmalar

  • 30 Nisan’a kadar verilmesi gereken 2024/Mart dönemine ilişkin “Form Ba” ve “Form Bs” bildirimleri de 6 Mayıs’a kadar teslim edilebilecek.
  • 30 Nisan’a kadar oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede GİB Bilgi İşlem Sistemi’ne yüklenmesi gereken “elektronik defter beratları” da 10 Mayıs’a kadar yüklenebilecek.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.