Ülker 2024 Yılı İlk Çeyrek Performansını Açıkladı: 19,6 Milyar TL Ciro

Ülker, 2024 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı

Ülker, 2024 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Şirketin bu dönemde elde ettiği 19,6 milyar TL’lik ciro, Türkiye ve yurt dışındaki operasyonlarının başarılı büyümesini gösterdi. Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı %68,5 iken, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının payı %31,5 olarak gerçekleşti.

CEO Mete Buyurgan: “Liderlik Yolunda Kararlılıkla İlerliyoruz”

Ülker CEO’su Mete Buyurgan, yapılan açıklamada, şirketin Türkiye’de sektör liderliğini, Suudi Arabistan ve Mısır’da bisküvi pazarındaki liderliğini, Kazakistan ve Orta Asya ülkelerindeki güçlü büyümesini sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, küresel markalarının üretim üssü olarak Türkiye’nin önemini vurgulayarak, ürünlerinin dünya çapında “Made in Türkiye” etiketiyle tüketicilere ulaştığını ifade etti.

Şirketin sürdürülebilirlik çalışmalarına odaklandığını ve inovasyonun ürün yelpazesini genişletmenin yanı sıra dijitalleşme ve dağıtım ağının güçlendirilmesi gibi alanlarda da kullanıldığını dile getiren Buyurgan, Ülker’in 2024’ün geri kalanında da güçlü performansını sürdürerek ekonomiye, çalışanlara, tüketicilere ve tüm paydaşlara katkı sağlamaya devam edeceğini belirtti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.