Türkiye, Belarus’un Uluslararası Turizm Fuarı “Leisure 2024″e Damga Vurdu

Türkiye, Belarus’ta uluslararası turizm fuarı Leisure 2024’te boy gösterdi.

Türkiye, Minsk Turizm Fuarında Kültürel Zenginliklerini Tanıttı

Minsk’teki “Leisure 2024” uluslararası turizm fuarında Türkiye’nin Minsk Büyükelçiliği, ülkenin turizm potansiyelini sergileyen etkileyici bir stant kurdu.

Fuarın açılışıyla birlikte Türkiye’nin doğa harikaları, tarihi mirasları ve kültürel zenginlikleri tanıtıldı. Minsk Arena’da düzenlenen özel bir etkinlikte, Belarus Devlet Müzik Akademisi öğrencileri, geleneksel Belarus çalgısı “cymbaly” eşliğinde Türk müzik eserleri icra ettiler.

Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Güçlü Cem Işık, etkinlikte yaptığı konuşmada, Belaruslu turistleri Türkiye’nin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına dikkat çekti. Işık, Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen farklı yöreleri, dört mevsimi, doğa harikaları, kültürel mirası, arkeolojik zenginlikleri ve gastronomi çeşitliliğine sahip olduğunu vurguladı.

Işık ayrıca Türkiye’nin inanç ve sağlık turizmi olanaklarına da değindi. Türkiye’nin, Belaruslular için en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından biri olduğunu hatırlatan Işık, Belaruslu turist sayısını 300 binlerden 500 binlere çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Fuarı ziyaret eden Belarus Başbakan Yardımcısı İgor Petrişenko, Türkiye’nin turizm sektöründeki başarılarını takdir etti. Petrişenko, Türkiye’den örnek aldıklarını ve ulaşım bağlantılarını geliştirmek istediklerini belirtti.

Belarus Spor ve Turizm Bakanı Sergey Kovalçuk ve diğer kabine üyeleri de Türkiye standını ziyaret ederek Türkiye-Belarus turizm işbirliğinin geliştirilmesi konusunda fikir alışverişi yaptılar.

“Leisure 2024” uluslararası turizm fuarı, yarın sona erecek.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.