Türkiye Aile Destek Kartları Bu Gün Para Yüklenecek

Aile Destek Ödemeleri Hesaplarda!

Bakanlık: Türkiye Aile Destek Programı’ndan Hanelere 80,4 Milyar TL Destek Sağlandı

Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesiyle birlikte, ülkenin refahını vatandaşlarıyla paylaşmaya devam edeceklerini belirten Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında şu ana kadar hanelere toplam 80,4 milyar TL destek sağlandığını vurguladı.

Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanamayan, ancak herhangi bir dezavantajı olmayan haneler için de Türkiye Aile Destek Programı’nın gelir kriteri üzerinden destek sağladığını hatırlattı.

Hanelere aylık düzenli destek verildiğini ifade eden Göktaş, bu ay Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara yatırıldığını ve ihtiyaç sahibi hanələrə 4 milyar TL ödeme yapılacağını belirtti.

Bakanlık olarak değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını söyleyen Göktaş, bu kapsamda sosyal yardımları bütüncül bir şekilde uyguladıklarını ifade etti. Vatandaşlar arasında ayrım yapılmadan ve eşitlik ve adalet prensibiyle hareket edilerek, topluma arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağları üzerinden ulaşıldığını vurguladı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.