Türk Eximbank’ın ING’den 115 Milyon Avrolik Kaynak Desteği

Türk Eximbank ve ING, ICIEC sigortasıyla 115 milyon avroluk, 5 yıllık fonlama anlaşması imzaladılar.

Türk Eximbank, ING ile 115 Milyon Avroluk Finansman Anlaşması İmzaladı

Türk Eximbank, İslami Kalkınma Bankası’nın yan kuruluşu ve çok taraflı sigorta şirketi olan ICIEC sigortası kapsamında ING ile 115 milyon avroluk bir finansman anlaşması imzaladı.

Bu anlaşma, Türk ihracatçılarının yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması için destek sağlayacak.

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney’in Açıklaması

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, Türk Eximbank ve İslam Kalkınma Bankası grubu arasındaki işbirliğinin artmaya devam ettiğini belirtti. Güney, ING ve ICIEC ile yapılan anlaşmanın Türk ihracatçılarının finansman ihtiyacını karşılamayı ve Türkiye ekonomisine destek olmayı amaçladığını ifade etti.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz’ün Açıklaması

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, ihracatçıların finansman ihtiyaçlarını karşılayarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı önceliklendirdiklerini vurguladı. Gökgöz, “İhracatçılarımızın büyümelerine destek olmak ve Türkiye ihracatını desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

ICIEC CEO’su Oussama Kaissi’nin Açıklaması

ICIEC CEO’su Oussama Kaissi, anlaşmanın ICIEC üyesi ülkelerin ihracat kapasitelerini geliştirme ve ekonomik büyümeyi teşvik etme konusundaki bağlılığını gösterdiğini belirtti. Kaissi, paydaşlarının İslami finans çözümlerini benimseyerek bu taahhüdü pekiştirdiklerini vurguladı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.