Turizmde Stratejik İşbirliği: THY ve UNWTO El Ele

THY ve BM, sürdürülebilir turizm için anlaştı.

THY ve BM Turizm, Sürdürülebilir Turizmi Teşvik Etmek İçin İşbirliği Yapıyor

Türkiye Hava Yolları (THY) ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) arasında imzalanan bir mutabakat zaptıyla, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılığın gelişimini teşvik etme hedefleniyor.

Bu mutabakat zaptı, gelişmekte olan destinasyonlara hava bağlantısını iyileştirmek ve kamu-özel sektör işbirliğini geliştirmek için odaklanıyor. Her iki taraf da, sürdürülebilir havacılık yakıtları gibi konularda bilgi paylaşarak ve uzmanlıklarını kullanarak işbirliği yapacak.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, mutabakat zaptıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sürdürülebilir turizmi teşvik etme ve küresel bağlantıyı güçlendirme hedeflerimize ulaşmak için UNWTO ile stratejik bir ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu işbirliği, sürdürülebilir turizme olan bağlılığımızı gösteriyor ve dünya çapında insanları ve kültürleri birbirine bağlayan küresel bir hava yolu olarak rolümüzü vurguluyor.”

UNWTO Bağlı Üyeler Direktörü Ion Vilcu da, “Bu mutabakatla, sürdürülebilir ve sorumlu turizme olan bağlılığımızı ilerletmek için bir ortaklığa imza atıyoruz. THY, turizmin ve kültürel anlayışın küresel bir öncüsüdür. Bu, bize sivil katılımı, kültürel çeşitliliği teşvik etme ve yerel mirası vurgulama fırsatı verecek tarihi bir gündür.”

İmza töreni, Madrid’te Türkiye Cumhuriyeti İspanya Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci’nin de katılımıyla gerçekleşti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.