TPAO’nun Dört İldeki Petrol Sahalarında Süre Uzatması

TPAO’nun Kırklareli, Edirne, Diyarbakır, Şanlıurfa’daki petrol sahaları için ruhsat süresi 2 yıl uzatıldı.

MAPEG, Petrol Ruhsatlarını 2 Yıl Uzatıyor

Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayınlanan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) kararıyla, Kırklareli ve Edirne’deki petrol işletme ruhsatlarının geçerlilik süreleri 2 yıl uzatıldı.

  • Kırklareli’ndeki 22 bin 547 hektarlık sahanın ruhsat süresi 7 Ağustos 2023’ten itibaren,
  • Edirne’deki 14 bin 507 hektarlık sahanın ruhsat süresi 30 Aralık 2023’ten itibaren uzatılacak.

Bu uzatımın amacı, bölgelerin hidrokarbon potansiyelini belirleyerek ülke ekonomisine kazandırmak.

Bartın’da Elektrik Şebekesi İhalesi

Bartın Merkez Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteğiyle yapılacak olan Bartın Merkez 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yüksek ve alçak gerilim elektrik şebekesinin ihalesini duyurdu.

İhale, kapalı zarf teklif alma usulüyle 21 Mart Perşembe günü Ankara’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeni hizmet binasında yapılacak.

  • Keşif bedeli: 39 milyon 187 bin 150 TL
  • Geçici teminat bedeli: 1 milyar 175 milyon 614 bin 50 TL

İhale dokümanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ankara’daki hizmet binasında görülebilir veya 3 bin TL karşılığında temin edilebilir.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.