TMSF, Ekipsan ve Garnet Varlıklarını Satışa Sunuyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), toplam 196,8 milyon TL geçici teminat bedeli ile iki önemli ticari ve iktisadi varlığı satışa sunuyor.

Satışa Sunulan Varlıklar ve Teminat Bedelleri

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), toplam 196,8 milyon TL geçici teminat bedeli ile iki önemli ticari ve iktisadi varlığı satışa sunuyor. Resmi Gazete’de yayımlanan duyurulara göre, TMSF’nin kayyım olarak atandığı Ekipsan Kalıp ve Makine Sanayi’ye ait “Ekipsan Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” 150,01 milyon TL geçici teminat bedeliyle satışa çıkarılacak. Aynı şekilde, Gürmed Tıbbi ve Teknolojik Sistemler AŞ ile Garnet Tıbbi ve Teknolojik Sistemler AŞ’ye ait varlıklardan oluşturulan “Garnet Tıbbi ve Teknolojik Sistemler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” de 46,7 milyon TL geçici teminat bedeliyle alıcılarını bekliyor.

İhale Tarihi ve Teklif Süreci

Bu iki varlığın satış ihalesi 24 Temmuz’da yapılacak ve ihaleye katılmak isteyenlerin 23 Temmuz’a kadar tekliflerini sunmaları gerekiyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.