TİSK’ten İş Hukuku Değerlendirmesinde Üçüncü Toplantı

TİSK ve Adalet Akademisi iş birliğiyle “İş Hukuku Sempozyumu”nun 3.sü yarın düzenlenecek.

İş Hukuku Değerlendirme Sempozyumu

TİSK’ten yapılan açıklamada, bölge adliye mahkemelerinin iş hukuku alanındaki kararlarının kamu, işçi ve işveren bakış açılarıyla değerlendirileceği bir sempozyum düzenleneceği belirtildi.

Sempozyumun amacı, bölge adliye mahkemeleri iş hukuku daireleri arasındaki uygulama birliğini sağlamak ve çalışma hayatına katkı sağlamaktır. Ayrıca, sosyal diyaloğun geliştirilmesine yönelik büyük bir değer yaratması hedeflenmektedir.

İki gün sürecek sempozyumda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay 9. Hukuk Dairesinin Başkanı ve üyeleri, Bölge Adliye Mahkemesi İş Hukuku Dairelerinin Başkan ve üyeleri, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK temsilcileri ile iş hukuku camiasının önde gelen akademisyenleri yer alacaktır.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.