SYDV’lere Ramazan Öncesi 837 Milyon Lira Destek

Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine 837 milyon TL aktarıldı.

Ramazan’da İhtiyaç Sahibi Hanelerin Yanında

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Ramazan ayının yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının arttığı bir dönem olduğunu vurguladı. Bu özel ayda, ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için gerekli adımların atılacağını belirtti.

Bakan, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla yardımların sürdüğünü ifade etti. Bu kapsamda, Ramazan öncesi ihtiyaç sahibi hanelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla SYDV’lere toplam 837,3 milyon TL kaynak aktarıldığını bildirdi.

Bakan, aktarılan kaynağın etkin ve hızlı bir şekilde ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırılması için ekiplerin titizlikle çalıştığını vurguladı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.