Suudi Arabistan, Yerli Hazır Yemek Deviyle Dünya Kupası’na İmza Attı

Yerli yemek hizmeti devi, 2034 FIFA Dünya Kupası için Suudi Arabistan’dan davet aldı.

Yemek İstanbul’un Uluslararası Başarısı

Yemek İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ, dünyanın çeşitli ülkelerinde günde 215.000 kişiye 3.500 personel aracılığıyla hazır yemek hizmeti sunduklarını açıkladı.

Bozdağ, 2022’de Katar’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda tek FIFA kokartlı firma olduklarını ve turnuva boyunca maçların oynandığı dört stadyumda yemek organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. FIFA tarafından da belgelendiklerini ekledi.

Bozdağ, spor organizasyonlarında yemek hizmeti veren dünyadaki sayılı firmadan biri olduklarını vurguladı. “Suudi Arabistan Spor Bakanlığı’ndan hem ülkenin 2030 vizyonu hem de 2034 FIFA Dünya Kupası organizasyonu için davet aldık” dedi.

Bozdağ, Suudi Arabistan’daki şirket kuruluşlarını tamamlayacaklarını ve bölgedeki havalimanlarını işleten 25 firmadan biriyle anlaşma imzaladıklarını bildirdi.

Mal İhracatı ile Türkiye’ye Katkı

Bozdağ, her ülkenin kendine özgü damak tadına sahip olduğunu belirterek, “Katar’da 22 farklı milleti bir damak tadında buluşturduk. Ancak bir avantajımız var. Osmanlı İmparatorluğu bu topraklarda etkin olmuş ve yemek kültürünü bırakmış. Bu nedenle menü oluştururken zorlanmıyoruz” dedi.

Yurt dışında ve Türkiye’de birçok büyük kuruluşun yemeklerini sağladıklarını söyleyen Bozdağ, Türkiye’de 65’ten fazla şehirde hizmet verdiklerini belirtti.

Bozdağ, 2023 Asya Kupası’nda yemek organizasyonu yaptıklarını ve 2024 Formula 1 sezonu için de organizasyon üstleneceklerini duyurdu. “Bu etkinlikler için hedefimizdeki en önemli firmalardan biriyiz. Suudi Arabistan Spor Bakanlığı ile yaptığımız ön anlaşma bunun en büyük örneğidir” dedi.

Bozdağ, sadece yemek yapmadıklarını aynı zamanda dünyaya mal ihracatı da yaptıklarını vurguladı. “Yemekle birlikte endüstriyel mutfak ekipmanları da ihraç ediyoruz. Böylece çelik, tekstil ve gıda sektörlerine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.