Şimşek Başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi Toplandı

Tüketici kredileri ve kartlarında alınan önlemler değerlendirildi. Dezenflasyon için ilave adımlar görüşüldü.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek Başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi Toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplandı. Toplantıda, tüketici kredileri ve kredi kartlarına yönelik alınan tedbirlerin etkileri ele alındı. Ayrıca, dezenflasyon sürecinde atılabilecek ek önlemler tartışıldı.

Komite, yurt içi likidite gelişmelerinin finansal istikrara yansımaları ve alınması gereken adımları değerlendirdi. Açıklamada, komitenin finansal istikrarın korunması için kapsamlı bir yaklaşım benimsediği vurgulandı.

Komite, finansal istikrarın dengeli ve sürdürülebilir yüksek büyüme için hayati olduğunun altını çizdi. Finansal İstikrar Komitesi, çalışmalarına finansal istikrarı korumak amacıyla devam edecek.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.