SGK, İŞKUR ve TÜBİTAK Güçlerini Ar-Ge’de Birleştirdi

İŞKUR ve TÜBİTAK işbirliği: Yapay zeka ve istatistik altyapısı güçleniyor!

Dijital Dönüşüm İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, “Kamuda Dijital Dönüşüm ve Bilimsel Araştırmaların Desteklenmesine İlişkin İş Birliği Protokolü” imza törenine katıldı.

Teknoloji ve Dijitalleşme:

Işıkhan, teknolojinin hızla ilerlediğine vurgu yaptı ve bu enformatik çağda dijitalleşmenin tüm alanlara yayıldığını ifade etti.

İŞKUR’un Dijital Dönüşümü:

Işıkhan, dijital çağda kamu hizmetlerinin de dijitalleştiğini belirtti ve bu süreçte İŞKUR’un öncü rol oynadığını söyledi. İmzalayacakları protokolün İŞKUR’un dijital dönüşümüne katkı sağlayacağına inandıklarını vurguladı.

TÜBİTAK ile İş Birliği:

Protokol kapsamında İŞKUR’un yapay zeka destekli sisteminin geliştirileceği ve istatistik altyapısının güçlendirileceği belirtildi. Ayrıca yazılım altyapısının genişletilmesi ve İŞKUR’un tüm yazılım ihtiyaçlarının TÜBİTAK ile iş birliği içinde karşılanması hedefleniyor.

2024 Emekliler Yılı:

Işıkhan, 2024 Emekliler Yılı dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu ve TÜBİTAK arasında ortak çalışmalar ve projeler gerçekleştirileceğini söyledi.

Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır’a dijital hizmetleri kamuya yansıtmızdaki desteği için teşekkür eden Işıkhan, kamu hizmetlerinin hızlı ve kolay erişilebilirliğinin önemine değindi. Bakanlığın desteğiyle kurumsal faaliyetlerini geliştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

İmza Töreni:

Konuşmaların ardından Bakan Işıkhan ve Kacır, SGK ve İŞKUR’un TÜBİTAK ile işbirliğini içeren protokolü imzaladılar.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.