SGK Başkanı Kaya: Kayıtlı İstihdamın Artışı İçin Kesintisiz Çaba

SGK Başkanı Raci Kaya: Kayıtlı istihdamı artıracak, hizmeti hızlandıracak ve vatandaşa daha etkin hizmet sunacağız.

Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması’nda SGK Başkanı Kaya, sosyal güvenlik alanındaki başarıları dile getirdi ve çalışanlarına teşekkür etti. Kaya, sigortalıların ve işverenlerin katılımının sistemin sağlıklı işlemesi için hayati olduğunu vurguladı.

SGK’nın hizmetlerinin geliştirilmesi için teknolojik altyapının güçlendirildiğine dikkat çeken Kaya, dijital dönüşümün sigortalılara ve işverenlere daha hızlı ve etkili hizmet sunmak için kullanıldığını ifade etti.

Kurumun hedefinin, vatandaşlara ve işletmelere daha kolay süreçler ve zaman tasarrufu sağlamak olduğunu belirtti. Kaya, sigortalıların ve işverenlerin hizmet kalitesindeki artışa dikkat çekerek bu çabaların Uluslararası Sosyal Güvenlik Derneği (ISSA) tarafından ödüllendirildiğini söyledi.

Kaya, kayıtlı istihdamın artırılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve etkin hizmet sunumu için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.