Savunma ve Havacılık Sanayi Mayısta 876 Milyon Dolar İhraç Etti

Türk Savunma Sanayi, tek ayda rekor ihracat: 1 milyar $

Savunma ve Havacılık Sektörü Mayıs Ayında Rekor İhracat Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma ve havacılık sanayisinin Mayıs ayı ihracatını 876 milyon dolar olarak açıkladı. Bu rakam, sektör tarihinde bir ayda kaydedilen en yüksek ihracat olarak kayıtlara geçti.

Görgün, yaptığı açıklamada şunları belirtti: “İlk beş aydaki ihracatımız, geçen yılın aynı dönemine göre %9 artarak 2 milyar 215 milyon dolara ulaştı. Yüksek teknoloji ihracatımızdaki rekor düzey, sektörümüzde sadece sürdürülebilir bir büyüme sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda kilogram başına 65 doların üzerindeki ihracat rakamımızla ülkemizin katma değerli ihracat payını da artırmaktadır.”

Görgün, ihracattaki artışın tüm şirketlere ve çalışanlarına teşekkür ederek, bunun ülke ekonomisi için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.