Savunma Sanayiinde KOBİ Farkındalığı Arttırılıyor

Savunma sektöründe KOBİ’lerin yerini güçlendirmek için etkinlikler düzenliyoruz. Böylece KOBİ’ler, entegratörler tarafından daha iyi fark edilecek.

SSB ve OSTİM, Sektörel İşbirliğinde Güçlerini Birleştirdi

Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, OSTİM Konferans Salonu’nda düzenlenen Sektörel İstişare Toplantısı’nda havacılık ve savunma şirketleriyle bir araya geldi.

Demir, konuşmasında savunma sanayinin gelişimi adına OSTİM ile iş birliği içinde önemli adımlar attıklarını belirtti. Savunma sanayinin ürünlerinin hem ülkenin güvenlik güçleri hem de dost ve müttefik ülkelere hizmet ettiğini vurguladı.

Sıcak temas bölgelerinde hasımlara fırsat vermeyecek teknolojiler geliştirmenin önemini vurgulayan Demir, savunma sanayisi ekosisteminde tüm paydaşlarla koordineli çalışılması gerektiğini ifade etti.

Koordinasyonu sağlamak amacıyla 10 farklı çalışma grubu oluşturulduğunu belirten Demir, savunma sanayisinde elde edilen bilgi ve deneyimin sivil sektörlere aktarılmasına da katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

SSB olarak KOBİ’lere büyük önem verdiklerini ifade eden Demir, KOBİ’lerin farkındalığını artırmak ve sürdürülebilir bir sistem oluşturmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, SSB’nin katkılarıyla sektörde önemli ilerleme kaydedildiğini, bunu sivil alana da yansıtmanın kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yarsan ise sektörün yetişmiş eleman ihtiyacına, KOBİ’lerin finansal sıkıntılarına ve ana yüklenicilerin desteğinin önemine değindi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.