Rabobank Türkiye’nin Liberyum’a Satışı İptal Edildi

Rabobank Türkiye’nin Liberyum’a olan satışı sonlandırıldı. Rabobank AŞ’nin kripto şirketi Liberyum’a satışını düzenleyen sözleşme, 2 Şubat’ta feshedildi. Bu kararın, Mayıs 2022’de imzalanan anlaşmanın iptaliyle gerçekleştiği belirtildi. Rabobank tarafından yapılan açıklamada,…

Rabobank Türkiye’nin Liberyum’a olan satışı sonlandırıldı. Rabobank AŞ’nin kripto şirketi Liberyum’a satışını düzenleyen sözleşme, 2 Şubat’ta feshedildi. Bu kararın, Mayıs 2022’de imzalanan anlaşmanın iptaliyle gerçekleştiği belirtildi. Rabobank tarafından yapılan açıklamada, Türkiye iştiraki Rabobank A.Ş.’nin BTCTurk iştiraki Liberyum Danışmanlık’a satış sürecinin devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, bu kararın, Rabobank’ın operasyon modelini basitleştirme ve ticari bankacılık faaliyetlerini genişletme stratejisiyle uyumlu olduğu ifade edildi. Bu gelişmenin, Rabobank’ın iş stratejisi ve operasyonel hedeflerine daha iyi hizmet etmek için yapılan bir adım olduğu belirtildi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.