Papara SadaPay’i Satın Aldı

Papara, Pakistan merkezli elektronik para kuruluşu SadaPay’in tamamını satın aldı.

Global Büyüme Stratejisi

Papara, Pakistan merkezli elektronik para kuruluşu SadaPay’in tamamını satın aldı. Şirketin açıklamasına göre, 2023 yılında İspanyol Rebellion’ı da bünyesine katan Papara, global büyüme stratejisi kapsamında Avrupa’nın ardından Güney Asya’ya da adım attı.

SadaPay’in Kuruluşu ve Başarıları

2019’da Brandon Timinsky tarafından kurulan SadaPay, kısa sürede 1 milyon kullanıcıya ve yıllık 1,5 milyar dolar ödeme hacmine ulaştı. Hızlı büyüyen bu kuruluş, Mastercard işbirliğiyle MEA bölgesinde numarasız banka kartını tanıtan ilk şirket oldu ve Pakistan’da finansal dönüşümün öncüsü olarak kabul ediliyor. SadaPay, kuruluşundan bu yana Recharge Capital ve Kingsway Capital liderliğindeki iki yatırım turunda toplam 20 milyon dolar fon topladı.

Papara CEO’su Emre Kenci’nin Görüşleri

Papara’nın CEO’su Emre Kenci, “Bu satın alma, son yıllarda Pakistan’da gerçekleşen en önemli fintech yatırımlarından biri. SadaPay’in yenilikçi ve cesur atılımlarını, Papara’nın güçlü teknolojisi ve kullanıcı odaklı yaklaşımıyla birleştirerek, SadaPay’in bölgenin en önemli fintech oyuncusu olmasını hedefliyoruz.” dedi. Kenci ayrıca, Papara’nın istikrarsızlığı istikrara, kayıpları kazanca, engelleri avantaja, değişkenliği dayanıklılığa ve verimsiz yatırımları karlı büyümeye dönüştürme vizyonuyla ilerlediğini vurguladı.

Papara SadaPay'i Satın Aldı
Papara SadaPay’i Satın Aldı

Gelecek Planları ve Beklentiler

Şirketin SadaPay markası altında faaliyetlerine devam edeceğini belirten Kenci, Pakistan’ın nüfus artışının ülkenin ekonomik büyümesine olumlu etki edeceğini ve Pakistan’ı gelecek 50 yılda dünyanın en büyük ekonomileri arasına taşıyacağını öngördüklerini ifade etti.

SadaPay CEO’su Brandon Timinsky’nin Görüşleri

SadaPay’in kurucusu ve CEO’su Brandon Timinsky ise Papara’nın sektördeki uzmanlığı, ileri teknoloji altyapısı ve geniş ürün yelpazesiyle SadaPay’e büyük katkı sağlayacağını belirtti. Timinsky, “Bu satın almanın, SadaPay’in güçlü markası, olağanüstü ekibi ve yerel temelleri ile birleşerek kullanıcılarımıza değer sunma hızımızı önemli ölçüde artıracağına ve Pakistan’ın çeyrek milyarlık nüfusuna değer katacağına inanıyoruz.” dedi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.