Özyaşar Tel’in Borsa Macerası Başlıyor: Talep Toplama Yarın

Özyaşar Tel’in halka arzı için talep toplama 23-24 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ’nin Halka Arzı

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ, “OZYSR.HE” kodu ile QNB Finans Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla halka arz gerçekleştiriyor.

Halka arz fiyatı pay başına 28 TL olarak belirlenen şirketin nominal değeri 18 milyon 200 bin TL olan payları sermaye artışı kapsamında, nominal değeri 7 milyon 800 bin TL olan payları ise ortak satışı kapsamında halka sunulacak. Bu sayede şirketin %25,19’u halka açık hale gelecek.

Ek satış gerçekleşmesi durumunda, nominal değeri 5 milyon 200 bin TL olan payların da ortak satışına sunulması ve ek satış dahil toplam nominal değeri 31 milyon 200 bin TL olan payların halka arz edilmesi hedefleniyor. Bu durumda halka arz büyüklüğünün yaklaşık 873 milyon 600 bin TL’ye ulaşması ve halka açıklık oranının %30,23 olması bekleniyor.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derviş Ali Çokyaşar, şirketin 1973 yılında kurulduğunu ve 51 yıllık sektör deneyimine sahip olduğunu açıkladı. Şirketin enerji, altyapı, geri dönüşüm, ambalaj, mobilya, otomotiv ve inşaat gibi birçok sektöre tel ve tel ürünleri ürettiğini belirtti.

Çokyaşar, şirketin yaklaşık 286 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu ve Arnavutluk, İstanbul Silivri, Düzce ve Adana organize sanayi bölgelerinde üretim tesisleri bulunduğunu ifade etti. Bu tesislerin tedarikçiler için avantaj sağladığını vurguladı.

Çokyaşar, ortaklıkta şeffaflığın, güvenin ve uyumun önemine değindi:

“Halk arz gelirinin %30’unu işletme sermayesinin güçlendirilmesine, %40’ını finansman maliyetlerinin düşürülmesine ayırmayı planlıyoruz. Geri kalan %30’luk kısmı ise yatırım ve makine-ekipman alımlarına yönlendirerek ton bazında büyümeyi hedefliyoruz. Sektörün ihtiyacı olan telleri üreterek ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verme vizyonumuz var.”

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.