Merkez Bankası Başkanı Karahan’ın Meclis Sunumunun Tarihi Belli Oldu

Karahan, TBMM’de ekonomi, enflasyon ve para politikaları hakkında vekilleri bilgilendirecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan 4 Haziran’da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na Sunum Sunacak

TCMB Başkanı Fatih Karahan, göreve gelmesinin ardından ilk kez Meclis’te milletvekilleriyle buluşacak. 4 Haziran’da toplanması planlanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Karahan, küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştirecek.

Komisyon toplantısında, TCMB’nin faiz kararları ve enflasyonla mücadeleye ilişkin son gelişmeler ele alınması bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu’na göre, Başkan’ın Banka faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nu bilgilendirme yükümlülüğü bulunuyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.