Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret Hisselerine Kredili İşlem Yasağı

orsa İstanbul’un açıklamasına göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret hisseleri için bir aylık kredili işlem yasağı getirildi.

Borsa İstanbul’dan Alınan Karar

Borsa İstanbul’un açıklamasına göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) devreye alındı ve Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret hisseleri için bir aylık bir süre boyunca kredili işlem yasağı getirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan Açıklama

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamaya göre, SPK’nın bu kararı çerçevesinde Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret hisseleri için 12 Haziran 2024 seans sonuna kadar kredili işlem yapma yasağı uygulanacak.

Detaylı Bilgi

Açıklamada, “SPK’nın kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MEGAP.E hisse senetleri, 13 Mayıs 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 12 Haziran 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilmeyecektir” ifadeleri yer aldı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.