Kuveyt Türk, Tarım Sektörüne 45 Milyarlık Destek

Kuveyt Türk, Tohum Kart cirosunu 4-5 milyar liraya yükseltmeyi hedefliyor.

Kuveyt Türk: 2024’te Tarım Sektörüne 45 Milyar TL Finansman

Kuveyt Türk, Konya Tarım Fuarı’nda tarım sektörüne özel ürünlerini tanıttı.

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, 2024 yılında tarım sektörüne 45 milyar TL’ye yakın finansman sağlayacaklarını açıkladı.

Dijital Çözümlerle Uçtan Uca Hizmet

Kuveyt Türk, tarım bankacılığı kapsamında çiftçilere bitkisel üretim, süt ve besi hayvancılığı, traktör, tarla finansmanı ve daha birçok hizmet sunuyor. Bankanın sunduğu uçtan uca dijital çözümler, çiftçilerin hesap açma, kredi tahsisi ve alışverişlerini kolaylaştırıyor.

Tohum Kart ile Finansal Erişim

Tohum Kart uygulaması, çiftçilere kolay finansal erişim olanağı sağlıyor. Çiftçiler, Tohum Kart ile tohum, fide, zirai ürün ve ilaç gibi ihtiyaçlarını nakit döngülerine uygun bir şekilde karşılayabiliyor. Kuveyt Türk, 2023 yılında Tohum Kart’ta 1,5 milyar TL ciro elde etti ve bu yıl cirosunu 4-5 milyar TL’ye ulaştırmayı hedefliyor.

Tarım Makinelerinde Leasingle

Tarımdaki makine ve teknoloji kullanımının artmasıyla birlikte Kuveyt Türk, tarım makineleri yatırımlarını leasing ile finanse ederek çiftçilere uygun fiyatlı ve uzun vadeli finansman desteği sağlıyor. Ödeme dönemleri, hasat zamanı ve üretim döngülerine göre planlanarak çiftçilerin nakit akışları göz önünde bulunduruluyor.

Çifte Kazançlı Bir Yapı

Delipoyraz, “Çiftçilerin kazanmadığı bir yapı olsun istemiyoruz. Nakit akışına uygun borçlanabilmeliler ve kazandıklarından hep birlikte paylaşabilmeliyiz” diyerek çiftçilerin kazançlarına verdiği önemi vurguladı.

Tarım ve Turizmde Önemli Çözüm Ortağı

Kuveyt Türk, tarım ve turizm sektörlerinin Türkiye için önemine dikkat çekerek bu sektörlerde önemli bir çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Bankanın önceliği, uçtan uca dijital çözümlerle çiftçilere iyi deneyimler yaşatmak ve tarım sektöründe sürdürülebilirliği sağlamak.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.