Konya Makine Teknolojileri Fuarı: İşlem Hacmi 200 Milyon Doları Aşabilir

Konya Makine Fuarı, 200 milyon dolarlık anlaşmalara kapı aralıyor.

TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü: “KONMAK Fuarı, Sektörün Üretim ve İhracatına Önemli Katkı Sağlayacak”

TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Konya’da düzenlenen Konya Makine Teknolojileri Fuarı’nın (KONMAK) sektörün üretim ve ihracatına önemli katkı sağlayacağını söyledi.

KONMAK, KONELEX, İSKON ve KONYA SAC fuarlarını tek çatı altında birleştirdiklerini belirten Ersözlü, fuarın geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da sektöre önemli destek sağlayacağını vurguladı.

4 gün sürecek fuarın önemli ölçüde ticaret hacmi oluşturacağını ifade eden Ersözlü, “Fuar bittikten sonra da 3 ay sürecek ticari ilişkiler ve faaliyetler olacak. Geçmiş dönemlerde 200 milyon dolarlık ticari hacim yakalamıştık. Bu yılki fuarımızda 200 milyon doların üzerinde ticaret hacmi yakalanacağını öngörüyoruz.” dedi.

Fuarın sürdürülebilirlik açısından ülkenin en önemli fuarlarından biri olduğunu vurgulayan Ersözlü, “Konya’nın üretim merkezi olması ve bölgenin potansiyeli, fuarın büyümesine ve gelişmesine katkı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Fuarda, sektörü ilgilendiren ürünler, makineler ve donanımların yer aldığını belirten Ersözlü, “Ülkemizin en önemli üreticileri ve dünya markaları fuarda yerini alıyor. İlk kez görücüye çıkan makineler ve tezgahlar da bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Ersözlü, 36 ülkeden ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesini beklediklerini ve yurt içinden ve dışından profesyonel iş insanlarını ve yatırımcıları ağırlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.