İstanbul’da Yerel Market Zincirleri Temel Gıdada Yüzde 25 İndirim Uygulayacak

PERDER, indirimli ve sabit fiyatlı ürünlerde stok sorunu olmadığını duyurdu. Başkan Faruk Güzeldere, tüketicileri ihtiyaçlarını karşılamaya davet etti.

İstanbul PERDER, Ramazan’da Temel Gıdalarda %25 İndirim Yapıyor

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, Ramazan ayı boyunca İstanbul PERDER üyesi marketlerde temel gıda ürünleri öncelikli olmak üzere yüzlerce üründe yüzde 25’e varan indirim uygulanacağını duyurdu.

Güzeldere yaptığı açıklamada, dernek olarak İstanbul’da tüm hanelere ulaştıklarını ve tüketicileri fiyat artışlarına karşı korumaya çalıştıklarını belirtti. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ile işbirliği içinde olduklarını ve federasyonun başlattığı fiyat sabitleme ve indirim kampanyasına destek verdiklerini vurguladı.

Güzeldere, “İstanbul PERDER üyesi marketlerde Ramazan ayı sonuna kadar temel gıda maddeleri öncelikli olmak üzere yüzlerce üründe yüzde 25’e kadar indirim uygulayacağız.” dedi.

Ayrıca Güzeldere, Et ve Süt Kurumu (ESK) ile yapılan protokol kapsamında Ramazan boyunca dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunmaya devam ettiklerini belirtti.

Güzeldere, enflasyonla mücadelenin yalnızca market indirimleriyle sağlanamayacağını ve tüm sektörlerin işbirliği yapması gerektiğini vurguladı. Tüketicilerin geçici bir kampanya olarak görüp bütçelerini zorlamamaları gerektiğini, çünkü stok sorunu bulunmadığını ve kampanyanın her gün devam edeceğini ifade etti.

Güzeldere, “Marketlerdeki fiyat istikrarını sağlamak ve tüketicilerin rahat bir Ramazan geçirmesini temin etmek önceliğimizdir. TPF ile birlikte tek yürek olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.