İş Dünyasından İsrail Boykotuna Destek Çığ gibi Büyüyor

İş dünyası, Türkiye’nin İsrail’le ticaretine son verme çağrısını destekliyor.

Ticaret Bakanlığı’nın İsrail ile Ticaretin Durdurulması Kararı

İş dünyası temsilcileri, Ticaret Bakanlığı’nın İsrail’le ithalat ve ihracat işlemlerinin tüm ürünleri kapsayacak şekilde durdurulması kararını yorumladı.

MÜSİAD’dan Destek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, İsrail’e karşı en önemli tedbirlerden birinin bu ambargo kararı olduğunu belirtti. Asmalı, “Adalet ve barış üretemeyen mevcut uluslararası sistem iflas etmiştir. Tüm dünyanın gözü önünde bir ülke ve ona hükmeden irade, tüm insanlığı kaosa sürüklüyor.” dedi.

MÜSİAD olarak devletlerin Gazze’de ateşkes sağlanması ve insani yardımın ulaştırılması için İsrail’e tüm ürünlerde ihracat ve ithalatın durdurulması kararını desteklediklerini ifade eden Asmalı, “İsrail ile ticari ilişkilerin kesilmesi ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanımdır.” diye konuştu.

ASKON’dan da Destek

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, İsrail’in Gazze’de soykırım gerçekleştirdiğini belirterek, “Bakanlığımızın açıkladığı bu kararı destekliyor ve yerinde buluyoruz.” dedi. Aydın, “İsrail, tüm dünyanın gözü önünde evrensel hukuk kurallarını ve anlaşmaları yok sayarak, emsali görülmemiş bir soykırım gerçekleştirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.