İngiltere Ekonomisi Ocak Ayında Yüzde 0,2 Büyüdü

İngiltere’nin ekonomik durumuyla ilgili en son veriler, Ocak ayında yüzde 0,2 büyüme gösterdiğini gösteriyor. İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nin raporuna göre, bu büyüme Aralık 2023’te yaşanan yüzde 0,1’lik küçülmeden sonra geldi….

İngiltere’nin ekonomik durumuyla ilgili en son veriler, Ocak ayında yüzde 0,2 büyüme gösterdiğini gösteriyor. İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nin raporuna göre, bu büyüme Aralık 2023’te yaşanan yüzde 0,1’lik küçülmeden sonra geldi. Hizmet sektörü, Ocak ayındaki büyümeye en büyük katkıyı sağlayarak yüzde 0,2 büyüdü. Ancak, Kasım 2023 ile Ocak 2024 arasındaki üç aylık dönemde önceki üç aylık döneme kıyasla büyüme göstermedi. Sanayi sektörü ise Ocak ayında ve Kasım 2023 – Ocak 2024 döneminde yüzde 0,2 küçülme kaydetti. İnşaat sektörü ise Ocak ayında yüzde 1,1 büyürken, söz konusu üç aylık dönemde yüzde 0,9 daraldı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.