Honda’dan Brezilya’ya Büyük Yatırım: Hibrit Araçlar ve Yeni Modeller için 808 Milyon Dolarlık Taahhüt

Japon otomobil devi Honda, Brezilya pazarına odaklanarak 2030’a kadar 808 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdünde bulunuyor. Honda’nın Brezilya’daki Ticari Başkan Yardımcısı Roberto Akiyama, şirketin Itirapina tesisine 2030’a kadar 4,2 milyar…

Japon otomobil devi Honda, Brezilya pazarına odaklanarak 2030’a kadar 808 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdünde bulunuyor.

Honda’nın Brezilya’daki Ticari Başkan Yardımcısı Roberto Akiyama, şirketin Itirapina tesisine 2030’a kadar 4,2 milyar Brezilya reali (807,74 milyon dolar) yatırım yapacağını duyurdu.

Hibrit Araç Geliştirme ve Yeni Ürün Stratejisi

Honda’nın ayrıca Brezilya’da hibrit araç geliştirmeyi hedeflediği belirtiliyor. Bu duyuru, Volkswagen, General Motors, Stellantis ve Toyota gibi rakip otomobil üreticilerinin Brezilya’daki yatırımlarının ardından gelmektedir. Brezilya hükümeti, otomotiv endüstrisinin ülkede taahhüt ettiği yatırımların toplamının yaklaşık 130 milyar Brezilya realine ulaştığını belirtiyor.

Yenilikçi Teknoloji ve Ürünler

Akiyama, firmanın yatırımlarının yeni teknolojilere odaklanacağını ve özellikle Brezilya pazarı için yüzde 100 etanolle çalışabilecek hibrit bir modelin geliştirilmesine odaklanacaklarını belirtti. Ayrıca, geliştirilecek olan hibrit araca ek olarak, Honda’nın 2025 yılında Brezilya pazarında yeni bir giriş seviyesi SUV’u piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.