GPAS İstanbul’da Sürdürülebilir Geleceğin Anahtarını Arıyor: Yeşil Ekonomi Zirvesi Başladı

GPAS İstanbul’da Yeşil Ekonomi zirvesi başladı!

Yeşil Ekonomi Zirvesi İş Dünyasını Bir Araya Getiriyor

Ekosistem ekonomisini canlandırmayı ve yeşil ekonomiye geçişi desteklemeyi hedefleyen bir zirve, sektörün önde gelen oyuncularını, STK paydaşlarını, yeşil girişimcileri ve özel sektör liderlerini bir araya getirdi.

Zirve kapsamında, aşağıdaki konuları ele alan çok sayıda panel düzenlendi:

  • Ulusal ve Uluslararası Yeşil Finansman Kaynakları
  • Girişim Sermayesi Yeşil Teknoloji Yatırım Fonları
  • Yeşil Ekonomide Avrupa’nın En Geniş Ağı
  • Endüstride Yeşil Dönüşümü Gerçekleştirenler
  • Yeşil Ekonomi Arama Toplantısı
  • Yeşil Ekonominin Platformu

Bu panellerde, yeşil ekonominin temel ilkeleri, yenilikçi ürünlerin ekosistem aktörleri üzerindeki olumlu etkileri, sermaye ve finansman ürünlerinin girişimcilere sağladığı destek ve yeşil ekonominin geleceği gibi önemli konular tartışıldı.

Zirvenin önemli konuşmacılarından biri, “Yeşil Kuğular” kitabının yazarı John Elkington oldu. Elkington, “Rejeneratif Kapitalizmde Yaklaşan Patlama” başlıklı konuşmasında, sürdürülebilirliğe odaklanan işletmelerin gelecekte nasıl başarılı olabileceği konusunda görüşlerini paylaştı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.