Emirates ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Stratejik İşbirliği İçin Anlaşma İmzaladı

Emirates, Türkiye turizmini desteklemek için TGA ile el ele.

Emirates ve TGA, Türkiye Turizmini Güçlendirmek İçin İşbirliği Yapıyor

Emirates ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Türkiye’ye yönelik turizmi artırmak ve Emirlik havayolunun global uçuş ağındaki kilit pazarlardan Türkiye’ye ziyaretçi akışını yükseltmek için stratejik bir ortaklık kurdu.

Ortaklık, Türkiye’nin turizm cazibesini mevcut ve yeni kaynak pazarlarda daha da pekiştirmeyi hedefliyor.

Emirates’in Avrupa Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Thierry Aucoc, işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Emirates, geniş uçuş ağına ve güçlü küresel ortaklıklarına dayanarak, Türkiye’nin turizm hedeflerini ve bağlantı ihtiyaçlarını desteklemek için ideal bir konumda.”

Aucoc, Türkiye’nin zengin kültürel geçmişi, ikonik tarihi mekanları ve lezzetli mutfağı ile havayolu ağının en popüler destinasyonları arasında yer aldığını vurguladı. “Birlikte, daha fazla gezgine Türkiye’yi ziyaret etme ve çok sayıda ilgi çekici bölgeyi keşfetme konusunda ilham vereceğimize eminiz.”

TGA Genel Müdürü İsmail Bütün, Türkiye’nin 2023’te önceki yıla göre %10 artışla 56,7 milyon turist ağırladığını aktardı.

Bütün, “2023, sektörümüz için rekor bir yıldı ve İstanbul, 17,4 milyon yabancı ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri oldu.” dedi. “2024’ün ilk çeyreğinde büyümenin devam ettiğini görüyoruz; ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %16,7 arttı. Emirates ve TGA arasındaki yeni işbirliği, gelişen turizm sektörümüzü daha da destekleyecek ve gelecekte büyüme fırsatları yaratacaktır.”

Ortaklık kapsamında Emirates ve TGA şu girişimlerde bulunacak:

  • Türkiye’ye tanıtım gezileri düzenlemeyi araştırmak
  • Türkiye’nin özgünlüğünü vurgulayan ve görünürlüğünü artıran ortak pazarlama ve tanıtım kampanyaları yürütmek

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.