Dubai’de TÖDEB: Küresel FinTech İşbirliği İçin Toplantı

TÖDEB, BAE’deki Fintech etkinliğiyle global bağlar kurup finansman çekti.

Türkiye, İlk Kez Ulusal Pavilyonla Seamless Dubai Fuarı’nda

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle ilk kez milli bir pavilyonla Seamless Dubai fuarında yer alıyor. Türkiye Pavilyonu’nda BRQ Link, Elekse, İninal, Octet, Ödeal, PayFix, Payporter ve TRPOS dahil olmak üzere ödeme ve elektronik para sektöründe faaliyet gösteren 8 Birlik üyesi firma bulunuyor.

Fuarda, Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika’nın önde gelen fintek uzmanları, finansal kurum temsilcileri, teknoloji girişimcileri ve yatırımcıları bir araya gelerek bölgedeki fintek sektörünün güncel durumunu ve gelecekteki eğilimleri tartışacak. 1000’den fazla firma ve startup’ın yer aldığı etkinlikte, 25.000’den fazla ziyaretçinin Orta Doğu pazar dinamiklerine odaklanarak finansal teknoloji sektöründeki gelişmeler ve perspektifler hakkında bilgi edinmesi bekleniyor.

Fintek Üssü Hedefine Doğru İlerliyoruz

TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin, fuara 8 üyeyle katıldıklarını belirterek, “Geçen yıl Hollanda’daki Money 20/20 Europe Fuarı’na da 8 üyeyle katılmıştık. Türkiye Pavilyonu’nun başarısı sebebiyle gelecek yıl Amsterdam’da 20 üyeyle yer alacağız. Aynı artışı gelecek yıl Seamless Dubai’de de yaşayacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Bilgetekin, bu fuarların temsiliyetin ötesinde bir anlam taşıdığını vurgulayarak, “Türkiye’ye yabancı yatırımı artıracak işbirlikleri yapmak ve doğrudan finansman çekmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’yi finansal teknolojiler üssü yapma hedefine ilerlediklerini belirten Bilgetekin, “Seamless Dubai, bu hedef için çok stratejik bir adım olacak. TÖDEB’in sesi ve etkisi yakın coğrafyalarda giderek artacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.