Denizli’nin Konfeksiyon Devi Paris Olimpiyatlarına Hazırlanıyor

Kadınlar, Paris 2024 Olimpiyatları için logolu ürünleri tamamlamaya yönelik çalışmalarında liderlik ediyor.

Kadın İstihdamıyla Öne Çıkan Konfeksiyon Firması, Paris 2024 Olimpiyatları için Üretiyor

Denizli’de kadın istihdamıyla ön plana çıkan bir konfeksiyon firması, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile Trendyol’un iş birliğiyle gerçekleştirilen Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın lisans hakkı çerçevesinde alınan siparişleri yetiştirme çabalarını sürdürüyor.

Şirket, daha önce çeşitli uluslararası spor organizasyonları için lisanslı üretim gerçekleştirmişti. Bu kapsamda Paris Olimpiyatları koleksiyonunda yer alan tişört ve penye grubunda üretime başlandı.

Toplamda 4 bin çalışanı bulunan firmanın istihdamının %80’ini kadınlar oluşturuyor. 26 Temmuz’da başlayacak Olimpiyatlar için bugüne kadar 35 bin adet ürün üretildi ve dünya pazarına gönderildi.

Firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Baltalı, siparişleri yetiştirmek için yoğun çalıştıklarını ve Olimpiyat heyecanı yaşadıklarını belirtti. Üretilen ürünlerin Olimpiyat severler tarafından kullanılmasının kendilerini mutlu edeceğini dile getiren Baltalı, şunları söyledi:

“Bu ürünler artık e-ticaret sitelerinde satışta. Gözlerimiz 26 Temmuz’daki Olimpiyatlar’da olacak. Olimpiyat Komitesi bu hakkı dünya çapında sınırlı sayıda üreticiye tanıyor. Türkiye’den bu kategoride bir imalatçı olarak gurur duyuyoruz.”

Baltalı, Olimpiyat ürünlerinin firmada üretilmiş olmasının bir gurur kaynağı olduğunu ve siparişi aldıkları günden bu yana çalışanların büyük bir sevinç ve heyecan yaşadığını ifade etti. Üretimin sektöre ve ekonomiye önemli katkılar sağlamasını umduklarını sözlerine ekledi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.